У суботу, 27. јуна од 20 часова у Галерији Културног центра на Златибору одржаће се отварање изложбе слика уметника Вељка Ваљаревића.
Вељко Ваљаревић (1991, Ужице) завршио је основне и мастер студије на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, на Одсеку за ликовне и примењене уметности.
Свој уметнички израз почиње да развија почетком друге деценије 21. века, у периоду интензивних друштвених и културних промена, градећи препознатљив визуелни језик заснован на слојевитим пејзажима, симболичким мотивима и унутрашње рефлексивној атмосфери.
Изложбу можете погледати до 20. јула 2026.
Добро дошли!